Dražební půjčka pro spotřebitele

Nebankovní úvěr na dražbu pro spotřebitele

Vyhlédli jste si nemovitost prodávanou v dražbě? Nedisponujete vlastními finančními prostředky k financování kupní ceny nebo dražební jistoty? Víte, že v případě vydražení nemovitosti nestihnete nákup financovat hypotékou? Nikdy nevíte, zda nemovitost skutečně vydražíte – jiný dražitel může nabídnout vyšší cenu, která pro Vás bude příliš vysoká.  Obraťte se na Findigo:

 • Zajistíme Vám garanci poskytnutí Dražební půjčky na úhradu kupní ceny v případě úspěchu v dražbě.
 • Půjčku poskytujeme na dobu 3-12 měsíců, individuálně i déle.
 • Pokud potřebujete, půjčíme Vám peníze i na složení dražební jistoty.
 • Pokud se Vám podaří nemovitost vydražit, poskytneme Vám Dražební půjčku až do výše hodnoty vydražené nemovitosti.
 • Dražební půjčku si pak můžete refinancovat běžnou hypotékou, v klidu a bez stresu z termínů, protože již máte nemovitost ve svém vlastnictví.

Komu je garance Dražební půjčky a Dražební půjčka určena:

 • Každému, kdo má zájem koupit nemovitost v dražbě a nedisponuje vlastními finančními prostředky ke koupi nemovitosti anebo složení dražební jistoty
 • Vyhlédli jste si nemovitost v dražbě? Pokud nedisponujete vlastními prostředky, setkáte se s následujícími problémy:
  1. nemáte jistotu, zda nemovitost skutečně vydražíte; pokud nemovitost nevydražíte, zbytečně byste platili úrok za poskytnuté prostředky – můžete využit garanci Dražební půjčky,
  2. banka Vám pravděpodobně nepůjčí ani nebude garantovat půjčení na dražební jistotu ani kupní cenu nemovitosti, pokud nemovitost skutečně nevydražíte,
  3. po vydražení nemovitosti budete mít relativně krátkou lhůtu pro doplacení nejvyššího podání, většinou 30 dnů; v této době byste museli získat hypotéku od banky, avšak banka nebude ochotna Vám na kupní cenu půjčit pokud nebude mít k nemovitosti zástavní právo – to je v praxi z časového hlediska téměř nemožné.
 • Nabízíme Vám toto řešení:
  • Nemáte jistotu zda nemovitost vydražíte – využijete garanci Dražební půjčky anebo i poskytnutí dražební jistoty, za zlomek úroku Dražební půjčky; máte jistotu, že Vám Dražební půjčku poskytneme – garantujeme Vám, že v případě vydražení nemovitosti kupní cenu uhradíme za Vás.
  • Pokud nemovitost skutečně vydražíte, uhradíme kupní cenu nemovitosti až do výše hodnoty nemovitosti formou Dražební půjčky. Až bude nemovitost Vaše (zapsána v katastru nemovitostí), máte možnost kupní cenu nemovitosti přefinancovat prostřednictvím banky nebo jiného poskytovatele formou standardní hypotéky nebo dlouhodobého úvěru za výhodných finančních podmínek.

Hlavní výhody garance Dražební půjčky a Dražební půjčky:

Před výsledkem dražby platíte jen za garanci poskytnutí Dražební půjčky

Poplatek za garanci je mnohonásobně nižší, než úrok z Dražební půjčky!

Finanční prostředky do 3 pracovních dnů

Finance na nákup vyhlédnuté nemovitosti nebo garanci financování v této výši získáte nejpozději do 3 pracovních dnů.

Možnost odstoupit do 14 dnů

Pokud si celou věc rozmyslíte, můžete od smlouvy odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření bez jakýchkoli sankcí či poplatků – to u hypotéky není možné.

Předčasná splátka bez sankcí a poplatků

Dražební půjčku můžete kdykoli předčasně splatit bez jakýchkoli poplatků a sankcí. Zaplatíte pouze sjednaný úrok.

Jaký je postup získání Dražební půjčky?

 1. Kontaktujete nás s Vašim požadavkem. Vaši záležitost individuálně projednáme.
 2. Pokud se rozhodneme Vám půjčku předschválit, poskytneme Vám veškeré předsmluvní informace a poučení, na něž máte jako klient nárok, abyste si mohl/a celou věc řádně rozmyslet.
 3. Uzavřeme tyto smlouvy:
  • Smlouvu o garanci Dražební půjčky a Smlouvu o Dražební půjčce, podmíněnou vydražením nemovitosti
  • případně Smlouvu o poskytnutí dražební jistoty (pokud nemáte prostředky na složení dražební jistoty)
 4. Zúčastníte se dražby
 5. Pokud nemovitost nevydražíte, zaplatíte pouze cenu za garanci Dražební půjčky a případně úrok za poskytnutou dražební jistotu
 6. Pokud nemovitost vydražíte, poskytneme Vám Dražební půjčku převodem na účet dražebníka a uzavřeme zástavní smlouvu.
 7. Dražebník na Vás převede vlastnické právo k nemovitosti.
 8. Disponujete nemovitostí. Nyní již nic nebrání tomu, abyste si našli banku nebo jiného poskytovatele, který Vám poskytne půjčku nebo hypotéku za nejvýhodnějších podmínek. Z těchto prostředků pak vyplatíte naši Dražební půjčku.
 9. Z úvěru od banky splatíte Dražební půjčku a dále již hradíte úrok z hypotéky, kterou jste si vybrali podle nejlepších dostupných podmínek, bez časového tlaku.

Modelový příklad:

Nákup nemovitosti v dražbě

Pan Novák plánuje nakoupit nemovitost v dražbě, protože tak může ušetřit značnou částku oproti nákupu na běžném realitním trhu. Vyhlédl si exekuční dražbu domu v blízkosti Prahy na dražebním serveru www.okdrazby.cz.

Vyvolávací cena domu je 2 400 000 Kč, odhadní cena je 3 600 000 Kč. Pan Novák má úšetřených pouze 600 tisíc korun a nemovitost chce koupit maximálně za odhadní cenu. Vzhledem k tomu, že jeho banka není schopná zaručit dostatečně rychlé vyplacení částky tak, aby stihl termín určený v dražební vyhlášce, tak se rozhodl využít náš produkt Dražební půjčka.

Vzhledem k tomu, že náš interní odhad nemovitosti nám vyšel na částku 3 800 000 Kč, tak jsme byli schopni garantovat vyplacení úvěru na nákup nemovitosti až do výše 3 000 000 Kč.

Pan Novák nakonec vydražil nemovitost za 3 000 000 Kč a rozhodl se financovat celou částku naším úvěrem, aby své peníze použil na rekonstrukci domu. Ušetřil tak na nákupu nemovitosti minimálně 600 tisíc Kč. Financování pomocí Dražební půjčky jej bude stát celkem 207 000 Kč, které však zaplatí až při uhrazení úvěru. Poté, co je nemovitost převedena na pana Nováka, tak si náš úvěr může kdykoliv přefinancovat u kterékoliv banky s výhodným úrokem anebo nemovitost obratem prodat.

*Modelový příklad v číslech:

Výše úvěru

3 000 000
 • Poplatek za zpracování a garanci: 25 000 Kč
 • vklad a výmaz zástavního práva: 1000 Kč + 1000 Kč (placeno příslušnému katastrálnímu úřadu)
 • Celkem zaplatí: 3 207 000 Kč

Doba splatnosti

3
měsíce
 • Úrok představuje: 180 000 Kč
 • Celkové náklady na úvěr: 207 000 Kč

Úroková sazba

6 %
fixně
 • RPSN: 30,60 % p.a.
 • Průměrný měsíční náklad na úvěr: 69 000 Kč

Doprovodné služby

Realitní služby

Přes partnerskou společnost pro Vás zajistíme profesionální péči jak v procesu nákupu, tak i v procesu prodeje nemovitosti. V rámci realitních služeb zajišťujeme i vypracování znaleckého posudku, technické posouzení nemovitosti, profesionální nafocení a inzerci, přímý prodej anebo pomocí veřejné dražby.