EET: Celkem už proběhlo skoro 78 tisíc kontrol

EET: Celkem už proběhlo skoro 78 tisíc kontrol

Kontroly EET mohou dorazit i pozdě večer nebo o víkendu, varují úřady. První únorovou sobotu uskutečnil Finanční úřad pro hlavní město Prahu kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o evidenci tržeb. Zaměřena byla na hříšníky.

U třetiny z nich kontroloři zjistili provinění proti zákonu o evidenci tržeb. S podnikateli, u kterých došlo k porušení zákona, bylo zahájeno přestupkové řízení, ve kterém jim hrozí pokuta až půl milionu korun.

Kontroloři chodí i o víkendu či večer

Pražský finanční úřad uskutečnil o víkendu kontrolní akci, jak podnikatelé dodržují zákon o evidenci tržeb. Zaměřil se především na poplatníky, kteří již byli pravomocně potrestáni za porušení tohoto zákona. U těchto subjektů bylo provedeno 99 kontrol s tím, že u třetiny z nich bylo opět zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb, upřesnila Radka Musilová z Finančního úřadu pro hlavní město Prahu.

Kromě kontrol hříšníků proběhly další desítky kontrol, kde bylo také u necelé čtvrtiny kontrolovaných subjektů zjištěno nedodržení zákona. U poplatníků, u kterých bylo zjištěno porušení zákona, bude zahájeno přestupkové řízení, ve kterém jim hrozí pokuta až do výše 500 000 Kč. Víkendová kontrolní činnost v rámci EET se stala běžnou součástí pracovního života kontrolních pracovníků, neboť jak sami říkají, pro zodpovědnou kontrolní činnost je nutné překročit zažité zvyky pracovní doby, a tak není výjimkou, když poplatníky navštíví kontroloři o víkendu či v pozdních večerních hodinách, uzavřela Radka Musilová.

Celkem už proběhlo skoro 78 tisíc kontrol

Za více než rok fungování EET provedla finanční správa téměř 78 000 kontrol a skoro u čtvrtiny z nich zjistila porušení povinností. Nejvyšší pokutu dostal podnikatel z Pardubického kraje, který uvádí jako svou činnost maloobchod s ostatním zbožím, dostal pokutu ve výši 260 tisíc korun. Podnikatel totiž dlouhodobě a opakovaně nezasílal údaje do systému EET a nevystavoval účtenky, a to na více provozovnách. Nejnižší sankce, kterou podnikatelé dostali, činí 100 korun.

Zdroj: Podnikatel.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..