Fintech Bondster rozjede investice do půjček krytých bitcoinem

Fintech Bondster rozjede investice do půjček krytých bitcoinem

Fintechová společnost Bondster nabídne letos v srpnu možnost investovat do úvěru, které budou zajištěné nejrozšířenější digitální měnou Bitcoin.

Budou to tzv. peer-to-peer půjčky, kdy si lidé půjčují mezi sebou. Bondster tak činí i přes to, že Bitcoin zaznamenal silný propad hodnoty v posledních týdnech.

Význam stále ještě nejpopulárnější virtuální mince je zároveň poblíž svého historického minima, vůbec nejnižší podíl měl bitcoin na trhu před třemi lety. Tehdy představoval přesnou třetinu trhu.

„Rozšiřování palety akceptovaných kryptoměn vede k poklesu podílu původních kryptoměn,“ vysvětluje Aleš Prandstetter, šéf obchodníka s cennými papíry eFrank.cz. Jen během letoška vzrostl počet kryptoměn zhruba o třetinu na necelých deset tisíc.

Naposledy v půlce července 2021 se cena bitcoinu propadla pod 30 tisíc dolarů. Kryptoměnový trh umazal za 24 hodin téměř 100 miliard.

Psala se polovina dubna, když byla cena jednoho bitcoinu na rekordním maximu. Tehdy se nejpopulárnější kryptoměna obchodovala za více než 63 tisíc dolarů, tedy přes 1,3 milionu korun. Kryptoměnový svět se však vyznačuje svou vysokou volatilitou a bitcoin není žádnou výjimkou. Přetočíme-li totiž čas o tři měsíce dopředu, tedy do dnešních dnů, zjistíme, že se cena bitcoinu stihla propadnout až pod hranici 30 tisíc dolarů. Nakoupit jeden BTC lze nyní za méně než 650 tisíc korun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..