Jak vybrat vhodného partnera pro nebankovní půjčku?

Jak vybrat vhodného partnera pro nebankovní půjčku?

Na českém finančním trhu působí řada bankovních i nebankovních společností. Oba typy mají své výhody a nevýhody. Kdy se vyplatí využít služeb nebankovního poskytovatele a na co si dát pozor?

Každý poskytovatel nebankovní půjčky musí disponovat licencí od České národní banky. Pokud to tak není, jedná se o nelegální službu hraničící s nezákonnou lichvou. Lákavá půjčka pro dlužníky či půjčka bez příjmu tak s sebou může nést riziko. Tomu se však dá vyhnout.
Jak vybrat spolehlivého poskytovatele?

K nebankovním společnostem se obvykle uchylují žadatelé, kteří z různých důvodů neuspěli u klasické banky. Poskytovatelů je v českém prostoru celá řada a o těch nejznámějších lze jednoduše zjistit řadu informací.

Nejjednodušší způsob, jak ověřit důvěryhodnost nebankovní společnosti, je hledání informací na internetu. Potenciální klient by měl číst recenze bývalých a současných klientů a rozhodně by se měl vyhnout společnostem, které žádné recenze nemají.

Na co si dát pozor při výběru poskytovatele? V první řadě na platnou licenci ČNB. Pokud poskytovatel licenci nemá, stojí jeho služby mimo zákon. Společnost by měla mít také přehledné webové stránky a nabízené služby by měly být jasné a transparentní.

Při studování podmínek půjčky je důležitá srozumitelnost a přehlednost. Klient musí mít ve všech bodech smlouvy jasno a musí všemu plně rozumět.

Výhody nebankovních půjček

Nebankovní poskytovatelé nabízejí řadu výhod, díky kterým jsou jejich služby oblíbené a vyhledávané. Například okamžitá půjčka o víkendu ihned na účet by u klasické banky nejspíš neprošla, u nebankovních společností však není žádnou raritou.

Největší výhodou nebankovních půjček je vysoká schvalovatelnost. Tyto půjčky jsou dostupné i žadatelům, kterým klasická banka nepůjčí. Nebankovní společnosti totiž vycházejí vstříc i klientům s horší bonitou.

Zdroj: G.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..